Kiek savo aplinkoje pažįstate vyrų, kuriems patinka pasipuošti vyriška apyranke ar užsikabinti stilingą kaklo papuošalą? Vos prieš mėnesį pradėjusi gaminti vyriškus individualizuotus vienetinius rankų darbo papuošalus, alytiškė Ineta Jakinevičienė ir pati nustebo, kad tokius aksesuarus vyrai tiesiog graibste graibsto. O artėjančios šv. Valentino dienos proga užsakymų jauna verslininkė iš dailiosios lyties atstovių sulaukė dar daugiau.
Verslą išvystė iš pomėgių
„Leti design“ prekės ženklo vardu pavadinti papuošalai yra populiarūs ne tik Inetos gimtinėje Alytuje, užsakymų ji sulaukia iš įvairių Lietuvos kampelių. Gaminti vienetinius aksesuarus, skirtus moterims ir vaikams, moteris pradėjo maždaug prieš dvejus metus, o idėja puošti ir vyrus kilo vos prieš mėnesį. Šis jau dabar galima vadinti verslas išsivystė iš jaunos moters pomėgio.
„Man visuomet patikdavo išskirtiniai rankų darbo papuošalai, įdomaus dizaino drabužiai. Šių dalykų įsigydavau internete. O mano verslo ištakos prasidėjo nuo vienos įsigytos apyrankės, kuri man labai patiko, tačiau norėjosi, kad ji būtų spalviškai šiek tiek kitaip išdėstyta ir galbūt papildyta viena kita detale. Tada pagalvojau, o kodėl gi negalėčiau gaminti papuošalų pati? Pradėjau internete ieškoti informacijos apie jų gamybą, įsigijau priemonių ir pabandžiau tai padaryti. Rezultatu buvau patenkinta. Padaryti kažką panašaus paprašė ir draugės. Taip pamažu sraigtelis įsisuko“, – pasakojo jauna moteris.
Savo mėgstamoms veikloms jauna alytiškė laiko skirdavo net besimėgaudama vienu gražiausių gyvenimo periodų – motinyste. Artėjant laikui, kai po vaiko priežiūros atostogų reikėjo grįžti į savo darbovietę, Ineta suprato, kad jai visai nebūtina tai daryti, kad gali sukurti verslą iš savo mėgstamos veiklos. Tą ir padarė.
Siūti drabužius – taip pat viena mėgstamiausių moters veiklų, kurią irgi išvystė iki verslo: „Seniai norėjau siūti, nes man visuomet atrodydavo, kad parduotuvėse nėra drabužių man. Kiekvienam atrasdavau trūkumų, todėl vis pamąstydavau, kad galėčiau sau pasisiūti.“
Pasidomėjusi, kur Alytuje galima būtų pasimokyti drabužių siuvimo paslapčių, Ineta nesunkiai atrado mokyklą, kurioje tuo metu kaip tik buvo renkama grupė norinčiųjų to pasimokyti.
Dabar alytiškė jau kuria savo drabužius, pati juos siuva ir parduoda klientams.
Deja, bet dabar ką nors pasisiūti sau laiko lieka mažai. Moteris juokauja, kad ji lyg tas batsiuvys be batų.
Vyriškus papuošalus išgraibsto
Pasak Inetos, vyriškų rankos ir kaklo papuošalų pasiūla bent jau Alytuje – išties kukli, todėl pradėjusi kurti aksesuarus ir stipriajai lyčiai, kol kas didelės konkurencijos nejaučia, priešingai – pasirodo, tai netgi labai paklausu.
Idėja kurti vyriškų papuošalų kolekciją kilo, kai, beieškodama reikiamų detalių savo kūriniams, pastebėjo tokių, kurios tikrai netinka moterims, bet puikiai dera vyrams.
„Pabandžiau sukurti pirmą vyrišką apyrankę, paskui kaklo papuošalą. Pavyko. Mano pirmasis klientas vyras buvo draugas. Kai pirmojo vyriško papuošalo nuotrauką įkėliau į socialinį tinklą, kilo didelis susidomėjimas, sulaukiau daugybės užklausų bei užsakymų iš visos Lietuvos. Tad dabar kuriu ir vyriškų aksesuarų kolekciją“, – sėkme džiaugėsi verslininkė.
Ji teigė visuomet galvojusi, kad Alytaus vyrai yra konservatyvūs ir nemėgsta puoštis, tačiau pradėjusi kurti vyrišką papuošalų kolekciją, pastebėjo, jog yra visiškai priešingai – alytiškiai jos kuriamus aksesuarus noriai perka ir nešioja.
Išsiskiria individualizmu
Paklausta, kuo ji stengiasi išsiskirti iš kitų daugybės papuošalų gamintojų, Ineta teigė, kad jos išskirtinumas yra individualizuoti papuošalai. Dažniausiai, gavusi užsakymą, moteris siekia susipažinti su būsimo papuošalo savininku, kad galėtų pamatyti jo išvaizdos bruožus, pajusti jo stiliaus skonį.
„Kurdama individualius aksesuarus, visuomet atsižvelgiu į žmogaus bruožus, kuriu taip, kaip matau savo klientą, kaip įsivaizduoju, kad tas papuošalas jam tiks, atspindės jo asmenybę“, – pasakojo verslininkė ir pridūrė, kad niekada nuo nieko nekopijuoja idėjų, visuomet turi savo originalių sprendimų.
Yra ir tokių jos kūrinių, kurie atspindi jos pačios gyvenimo būdą, nuotaiką. Ineta yra įsitikinusi, kad kiekvienas jos kuriamas papuošalas turi savo istoriją. Verslininkė pastebėjo, jog pastaruoju metu labai populiarėja draugystės, partnerystės rankų papuošalai.
Kurdama aksesuarus, Ineta atsižvelgia ir į tuo metu vyraujančias mados tendencijas, tačiau nesistengia jų vaikytis: „Noriu, kad mano kurti papuošalai būtų kitokie, noriu įnešti kažką naujo, madą sukurti pati.“
O kokios mados tendencijos šiuo metu yra būdingos papuošalams? Alytiškė pabrėžė, kad dabar žmonės dėmesį atkreipia į masyvesnius, išraiškingus, iš didelių rutuliukų pagamintus, su odos elementais aksesuarus.
Papuošalų kūrėja atkreipė dėmesį ir į tai, jog ne visuomet tai, kas yra tuo metu madinga, gali tikti skirtingiems žmonėms. „Kurdama papuošalą konkrečiam žmogui, visuomet atkreipiu dėmesį į jo plaukus, akis, veido bruožus, aprangos stilių. Svarbu, kad papuošalas derėtų prie žmogaus visumos, jo savybių“, – įsitikinusi verslininkė.
Beje, Ineta jau turi užmezgusi savo partnerių tinklą ir jos kuriamų papuošalų jau galima įsigyti keliose Alytaus drabužių parduotuvėse.
Plėtros planai – dar šiemet
Nors Ineta baigusi verslo ekonomikos srities mokslus, tačiau tai netapo pagrindine jos karjeros sfera.
„Po mokyklos baigimo reikėjo rinktis, kur mokytis toliau. Tada atrodė, kad turiu rinktis rimtą specialybę. Iš pradžių studijavau bankininkystę, vėliau pasirinkau verslo ekonomikos studijas, tačiau mano gyvenimas pakrypo kita – mados industrijos – linkme“, – savo istoriją pasakojo alytiškė. Ateityje ji neatmeta galimybės daugiau žinių semtis ir iš su mados industrija susijusių studijų.
„Tie, kas mane pažįsta, žino, kad esu labai ambicinga, užsispyrusi. Apie savo planus nebijau kalbėti, nes tai tarsi viešas pažadas. Šių metų planuose esu numačiusi išplėsti savo verslą ir į didžiuosius Lietuvos miestus, pirmiausia galbūt į Kauną, Vilnių. Taip pat didinti prekės ženklo „Leti design“ žinomumą“, – planais dalijosi verslininkė.
Beje, moters sukurtas prekės ženklas „Leti design“ nėra atsitiktinai sugalvotas – tai beveik trejų metukų dukrelės vardo Leticija trumpinys. Mažajai labai patinka mamos kurti papuošalai, todėl Ineta yra sukūrusi aksesuarų ir jai.
„Leti design“ prekės ženklo vardą alytiškė suteikė ne tik savo kurtiems papuošalams, bet ir pačios siūtiems drabužiams bei patalynei.
Kelerius metus Vilniuje studijavusi Ineta iš pradžių buvo nusiteikusi likti gyventi sostinėje, tačiau ilgainiui suprato, jog norėtų grįžti į Alytų. „Nuolatinės spūstys, lėkimas, šurmulys... Nusprendžiau, kad man gaila savo laiko tam. Tik tada įvertinau Alytų, jo mažus atstumus, kompaktiškumą, ramybę. Be to, norėjau būti arti savo tėvų“, – priežastis, paskatinusias grįžti gyventi į Dzūkiją, vardijo pašnekovė.